KLIMAVENT s.r.o. - tepelná čerpadla, návrh, dodávka, montáž, servis

úvod | co Vám nabízíme | naše certifikáty | naše reference | poptávka | kontakt  

tepelná čerpadla


Základní informace o tepelných čerpadlech


Tepelná čerpadla se řadí mezi alternativní zdroje energie, protože umožňují odnímat teplo z okolního prostředí (vody, vzduchu nebo země), převádět ho na vyšší teplotní hladinu a následně účelně využít pro vytápění nebo ohřev teplé vody. Tepelná čerpadla se v zahraniční využívají pro vytápění naprosto běžně již několik desítek let, a proto lze s jistotou říci, že se nejedná o žádnou módní technicky dosud nevyspělou záležitost. Jejich většímu rozšíření u nás dosud bránily relativně nízké ceny energií, které prodlužovaly ekonomickou návratnost vyšších pořizovacích nákladů. Nutná vyšší počáteční investice do tepelného čerpadla je následně vyvážena nižšími provozními náklady.

Tepelné čerpadlo obsahuje čtyři základní části chladícího okruhu: výparník, kompresor, kondenzátor a expanzní ventil. Teplo odebrané venkovnímu prostředí se ve výparníku předává pracovní látce (kapalnému chladivu) při relativně nízké teplotě. Zahřátím chladiva dojde k jeho odpaření a páry jsou následně stlačeny v kompresoru na vysoký tlak. Stlačené chladivo je přiváděno do kondenzátoru, kde při kondenzaci předává teplo do topné vody za vyšší teploty než bylo teplo ve výparníku odebráno. V expanzním ventilu se cyklus uzavírá a dochází ke snížení tlaku chladiva na původní hodnotu ve výparníku.

Firma KLIMAVENT s.r.o. se specializuje na tepelná čerpadla vzduch/voda od renomovaných výrobců jako :

TOSHIBA ESTIA
DAIKIN ALTHERMA
FUJITSU
MITSUBISHI ELECTRIC
HOTJET

Registrace do programu "Zelená úsporám"
(1.6.2010)

Vážení obchodní přátelé, dovolujeme si Vám oznámit, že naše firma byla k 1.6.2010 zaregistrována do programu "Zelená úsporám" jako odborný dodavatel v oblasti tepelných čerpadel, solárních systémů a rekuperačních jednotek.

  KLIMAVENT, s.r.o., KLIMAVENT, s.r.o. Cejl 40/107, 602 00 Brno, odpovědná osoba: Ing. Jaroslav Zounek | WEBOVÉ STRÁNKY